شرکت ماهان مهر داریس
خانه / پسته خام فندقی / نرخ پسته خام فندقی در سال 98

نرخ پسته خام فندقی در سال 98

پسته فندقی یکی از متداولترین ارقام تجاری پسته در ایران است که از نظر شکل و ظاهر نسبت به سایر انواع پسته ها کوچکتر می باشد و کمی از فندق بزرگتر است و کروی شکل است و به دلیل اینکه پسته های های ریزی است تعداد آن در هر کیلوگرم بیشتر از سایر پسته هاست. این نوع پسته برای آجیل اقتصادی تر است و امروز بیشترین حجم را برای صادرات به خود اختصاص داده. بهترین و با کیفیت ترین نوع پسته فندقی در زرند کشت می شود در بین پسته فندقی پسته های شور طرفداران بسیار زیادی دارد. استان کرمان و شهرهای رفسنجان، زرند  و سیرجان و همچنین استان خراسان بیشترین تولید این محصول را دارا هستند. نرخ پسته خام فندقی در سال ۹۸ با توجه به نوسانات اخیری که در اقتصاد کشور ما به وجود آمده است با اندکی تغییر و افزایش همراه بوده است. برای کسب آگاهی درباره قیمت پسته در سال 98  و پیگیری اخبار پسته می توانید از اطلاعات موجود سایت های فروشگاهی استفاده نمایید. 

نرخ پسته خام فندقی در سال 98

پیش بینی ها برای تولید پسته خام فندقی در سال 98

پسته فندقی دارای قدرت رشد متوسط و عادت رشد گسترده است. شروع گلدهی این رقم ۱۳ فروردین ماه و مرحله پایان گلدهی آن ۲۰ فروردین است و دارای طول دوره گلدهی ۱۱ روز است. شکل جوانه گل در این رقم مخلوطی شکل و کشیده است. نوک میوه با پوست سبز خیلی کوتاه، رنگ پوست سبز در هنگام رسیدن میوه بنفش تیره و قرمز کم رنگ بوده و شکاف هایی روی پوست سبز دیدده می شود.

کشور ما اولین و بزرگترین تولید کننده انواع پسته در سطح جهان است و در شهرهای بسیاری این محصول تولید می گردد. پیش بینی ها برای تولید پسته خام فندقی در سال 98 حاکی از آن است که با توجه به مسائلی چون بهبود وضعیت باغداری و کشاورزی در سال های اخیر و توجه بیشتر به بخش صادرات غیر نفتی در کشور به واسطه تحریم های نفتی اخیر؛ تولید پسته خام فندقی که بیشترین حجم صادرات پسته در کشور را داراست افزایش خواهد یافت و از رکود پیش آمده در تولید و صادرات پسته در سال 97 گذر خواهیم نمود.

قیمت پسته ۹۷ با توجه به نوسانات به وجود آمده در اقتصاد داخلی با جهش بسیاری همراه بود و متاسفانه این معضل در صادرات پسته فندقی نیز مشکلاتی را به وجود آورد. اما با پیش بینی افزایش تولید این نوع پسته در سال 98 احتمال می رود دیگر با افزایش قیمت این محصول مواجه نشویم.

آیا قیمت پسته در سال 98 افزایشی است؟

آیا قیمت پسته در سال 98 افزایشی است؟ از آنجا که با نوسانات و تغییرات ناگهانی در اقتصاد ایران در سال 97 قیمت پسته بسیار افزایش یافت برای مصرف کنندگان این سوال مطرح است که آیا قیمت پسته در سال 98 افزایشی است؟ متاسفانه در سال 97 تولید پسته در کشور ما با کاهش قابل توجهی همراه بود و علت افزایش قیمت پسته در این سال به علت نوسانات بازار، تحریم ها و ایجاد بی نظمی در بازار بوده است.

قیمت خرید پسته از کشاورز نیز متأثر از همین مسائل با نوساناتی همراه بوده است. امید است که با توجه به پیش بینی ها مبنی بر افزایش تولید پسته در سال 98 قیمت این ماده مغذی و پر خاصیت با افزایش چندانی روبرو نگردد. هرچند که به جهت همگامی قیمت گذاری پسته با قیمت بازارهای جهانی و قیمت پسته در خارج از کشور، افزایش اندک در قیمت و بهای انواع محصولات و کالاهای صادراتی طبیعی است اما بی شک با افزایش قیمتی که در سال 97 روی داده است روبرو نخواهیم بود.

سریع ترین راه خرید پسته در سال 98

سریع ترین راه خرید پسته در سال 98پسته و آجیل از جمله محصولاتی هستند که از دیر زمان در سبد غذایی مردم ایران جایگاه ویژه ای داشته اند و به عنوان میان وعده و یک آیتم پذیرایی همواره مورد توجه بوده اند. همچنین علاوه بر مصرف به صورت میان وعده، از پسته در تهیه انواع شیرینی و حلوا و غذاهای سنتی ایرانی استفاده می گردد.

انواع آجیل و پسته در کشور ما توسط مراکز فروش تخصصی آجیل و پسته، قنادی ها، هایپر مارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای عرضه می گردند. با توجه به گسترش مارکت ها و فروشگاه های آنلاین و مجازی شاید بتوان گفت سریع ترین راه خرید پسته در سال 98 خرید اینترنتی این محصول باشد. فروشگاه های آنلاین با تنوع بالای پسته در انواع کیفیت و قیمت امکان انتخاب خریدی آسان با توجه به بودجه تمامی افراد را ارائه می نمایند و از بهترین گزینه ها برای خریدی مطمئن هستند. 

راهنمای تشخیص پسته با کیفیت بالا

راهنمای تشخیص پسته با کیفیت بالاپسته در انواع کیفیت ها و گونه ها در بازار موجود است. به عنوان راهنمای تشخیص پسته با کیفیت بالا می توان موارد ذیل را یادآور شد تا خریدی با کیفیت و مناسب داشته باشیم:

 • پسته خام در صورت ماندگی، بوی کهنگی می گیرد و شکل و رنگ آن تغییر می کند به همین دلیل تشخیص پسته خام با کیفیت از نوع بی کیفیت آن آسان است.
 • پسته هایی که در انبار می مانند توسط قرصی از کرم خوردگی و حشره زدگی آنها جلوگیری می شود. این پسته ها اگر برای مدت زیادی در انبار باشند کاملاً بوی قرص می گیرند و رایحه غیر طبیعی از آنها متصاعد میگردد.
 • پسته هایی که دارای تغییر رنگ هستند کاملاً قابل تشخیص از پسته با کیفیت هستند. پسته های سیاه محصولاتی بی کیفیت هستند.
 • در هنگام خرید پسته شور یا بو داده باید به رنگ آن توجه نمود. اگر در پروسه تفت و بو دادن این پسته از رنگ های مصنوعی باشد رد رنگ بر روی دست شما می ماند و این پسته، پسته مرغوبی نیست. عموم تولید کنندگان پسته مرغوب از رنگ های مجاز استفاده نمی کنند بلکه از رنگ های طبیعی مثل زعفران و زرد چوبه استفاده می نمایند.
 • انس پسته در بازارهای جهانی دلیلی بر کیفیت آن است. شاید سوال کنید انس پسته چیست؟ در تجارت پسته انس معیاری برای سنجش درشتی و بزرگی و در واقع سایز  پسته است.
 • در هنگام خرید پسته مقداری از آن را در دستان خود تکان دهید. اگر صدای خوردن مغز پسته به دیواره چوبین آن شنیده شود این پسته از مرغوبیت بالایی برخوردار نیست. 
 • برخی از فروشندگان در هنگام بود دادن پسته کهنه به آن نشاسته، جوهر لیمو و نمک اضافه می کنند تا حالت تازگی پیدا کند. تشخیص این نوع پسته با پسته مرغوب تقریبا برای افراد غیر متخصص دشوار است. بنابراین اگر دارای تجربه کافی در زمینه خرید پسته نیستید بهتر است از فروشندگانی این محصول را تهیه نمایید که نسبت به صداقت و امانت آنان اطمینان دارید. 

فواید استفاده از پسته برای سلامتی

فواید استفاده از پسته برای سلامتیپسته یکی از آجیل هایی است که به وفور در کشور ما تولید می گردد و فواید استفاده از آن برای سلامتی از نظر علمی اثبات شده است. از فواید و خواص پسته می توان موارد زیر را برشمرد:

 • پسته سرشار از منیزیم، ویتامین های گروه ب و مس است و دستگاه ایمنی بدن را تقویت می نماید و از بروز انواع بیماری ها در بدن جلوگیری می کند.
 • آهن فراوانی دارد و از بهترین مواد غذایی خون ساز است و به ساخته شدن گلبول های قرمز خون کمک شایانی می کند.
 • از بهترین منابع برای تأمین پتاسیم بدن است.
 • سرشار از ویتامین دی است و از بروز انواع بیماری های پوست و سرطان پوست جلوگیری می کند.
 • پسته از جمله مغزها و آجیل هایی است که از فیبر بسیار بالایی برخوردار است و علاوه بر بهبود عملکرد سیستم گوارش به کنترل قند خون و کلسترول کمک می نماید.
 • خوردن پسته ذهن را تقویت می کند و از بروز بیماری هایی چون آلزایمر جلوگیری به عمل می آورد.
 • برای استخوان سازی مفید است.
 • به بهبود عملکرد کبد کمک می کند.
 • پسته به دلیل دارا بودن ویتامین B6 شادی آور است و از بروز افسردگی جلوگیری می کند.
 • خاصیت ضد التهابی دارد و و ویتامین ای موجود در آن به کاهش التهاب کمک می کند.
 • پسته منبعی غنی از اسید آمینه است و از بروز لخته های خونی و گرفتگی عروق قلبی جلوگیری می نماید.
 • پسته خواص بسیار زیادی برای پوست دارد از جمله آنها: مرطوب کننده طبیعی است، پیری پوست را به تعویق می اندازد، روشن کننده طبیعی پوست است و از سرطان پوست پیشگیری می کند.
 • این آجیل مغذی برای مو فواید بسیاری دارد. باعث تحریک رشد موهای سالم می شود. مو را تقویت می کند. از ریزش مو جلوگیری به عمل می آورد و همچنین انعطاف پذیری مو را افزایش می دهد.
 • به بهبود بینایی کمک می نماید.
 • پسته از بهترین و غنی ترین مواد غذایی برای مادران باردار است و خطر ابتلا به عفونت و یبوست در این دوران را کاهش می دهد. اسیدهای چرب امگا سه موجود در پسته به رشد مغز جنین کمک شایانی می نماید.
 • پوست درخت پسته و پوسته سبز آن هم دارای خواص بسیار متعددی است که در طب سنتی و گیاهی به آن اشاره شده است. 

محبوب ترین انواع پسته کدام اند؟

محبوب ترین انواع پسته کدام اند؟پسته درختچه یا درختی کوچک است که مبدأ آن خاورمیانه و آسیای مرکزی می باشید و در کشورهایی مانند ترکمنستان، سوریه،ایران و غرب کشور افغانستان یافت می گردد. این درخت ثمره ای دارد که بسیار لذیذ و مقوی است. پسته کلمه ای فارسی است که وارد زبانهای اروپایی شده است.

در شهرهایی مانند زرند، رفسنجان، فردوس، سیرجان، کاشان، دامغان، بویین زهرا و نایین تولید پسته در سطح وسیعی صورت می گیرد و به طور کلی به دو گروه گرد و دراز تقسیم می شود و نود گونه از آن در کشور ما شناخته شده است. انواع پسته تجاری در کشور ما چهار نوع است. است که با نام های پسته اکبری، پسته کله قوچی، پسته احمد آقایی و پسته رقم فندقی یا اوحدی شناخته می شوند.پسته های در گونه ها و انواع مختلفی در شهرهای گوناگون کشور ما تولید می گردند. پسته قزوین، کرمان و دامغان از محبوبیت بیشتری در کشور ما برخوردار هستند. از گونه های تجاری پسته که از کیفیت بالایی برخوردارند چهار نوع پسته هستند:

 • پسته فندقی یا اوحدی
 • پسته احمدآقایی
 • پسته رقم اکبری
 • پسته رقم کله قوچی

تمامی این چهار نوع پسته تجاری که از مرغوبیت و محبوبیت بالایی برخوردارند تولید کرمان و رفسنجان هستند. پسته های رفسنجان و کرمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و مغز درشت و خوش طعمی دارند. 

فروش کیلویی پسته در کشور

فروش کیلویی پسته در کشورپسته از جمله آجیل ها و محصولات غذایی است که هم به صورت بسته بندی و هم به صورت کیلویی عرضه می گردد. فروشندگان عمده و بنک داران عموماً پسته ها را به صورت کیلویی عرضه می نمایند. همچنین در مراکز آنلاین نیز پسته به صورت کیلویی عرضه می گردد. مراکز اینترنتی و نمایندگی های فروش، از جمله مراکزی است که علاوه بر فروش و ارائه این محصول به صورت بسته بندی، این محصول را به صورت کیلویی نیز ارائه می نماید. فروش کیلویی این محصول به خریداران دارای قیمت مناسب تری می باشد.

حراجی انواع مختلف پسته در سراسر ایران

حراجی انواع مختلف پسته در سراسر ایرانفروشگاه مجازی پیش رو برای رفاه حال هموطنان عزیز و دسترسی تمامی مردم شریف کشورمان به پسته که آجیلی مغذی و پر خاصیت است حراجی انواع مختلف پسته در سراسر کشور را در دستور کار قرار داده است تا تمامی هموطنان با هر بودجه ای امکان خرید این محصول را داشته باشند. در بسیاری از مراکز اینترنتی فروش پسته، قیمت مغز پسته به صورت حراجی می باشد و فروش انواع پسته مانند فروش پسته رفسنجان با مناسب ترین قیمت صورت می گیرد. این حراجی ها امکان خرید پسته برای تمامی اقشار جامعه با هر سطح درآمدی را فراهم می آورند.

کارخانجات بسته بندی پسته در کشور

کارخانجات بسته بندی پسته در کشورشرکت ها و کارخانجات بسته بندی پسته در کشور ما متعدد هستند. پسته ابطحی، آجیل و خشکبار تواضع  و شرکت هایی از این دست از کارخانجاتی هستند که تولیدات با کیفیت و مرغوب تولید کنندگان را پس از خرید، جداسازی نموده و با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا اقدام به بسته بندی و پیکج بندی حرفه ای پسته می نمایند. در کارخانجات بسته بندی پسته پس از جداسازی پسته ها از نظر درشتی و کوچکی، پسته های دهان بسته از پسته های خندان جداسازی می شوند و پس از طی مراحل مختلف در پکیج های بهداشتی و مناسب بسته بندی می گردند و برای فروش عرضه می شوند. 

خرید پسته با نازل ترین قیمت ها

خرید پسته با نازل ترین قیمت هابا توجه به نوسانات اقتصادی و بالا رفتن ناگهانی قیمت انواع مغزها خصوصاً پسته، قدرت خرید بسیاری از هموطنان برای خرید این محصول پایین آمده است. فروشگاه های آنلاین به منظور ایجاد امکان خرید برای تمامی هم میهنان عزیز فروش پسته با مناسب ترین قیمت را در دستور کار قرار داده اند. برای خرید پسته با نازلترین قیمت ها با این مراکز فروش همراه باشید. همچنین برای استعلام قیمت به روز انواع پسته مانند قیمت پسته قزوین، پسته احمد آقایی درجه یک، قیمت پسته تواضع و اطلاع از اخرین اخبار قیمت پسته با مسیرهای درج شده در وب سایت های فروشگاهی ارتباط حاصل نمایید و ضمن کسب مشاوره رایگان خریدی بهینه و مطمئن را تجربه نمایید. 

بازار بزرگ فروش پسته در تهران

بازار بزرگ فروش پسته در تهرانمراکز تخصصی فروش پسته و آجیل،  بازار بزرگ فروش پسته در تهران می باشد و انواع پسته و مغز پسته در کیفیت اعلا و قیمت مناسب را عرضه می نماید. در این مراکز فروشگاهی انواع پسته فندقی خندان، آب خندان، پسته فندقی دامغان، پسته فندقی صادراتی، پسته فندقی کرمان و زرند و انواع دیگر این محصول عرضه می گردد.

برای استعلام قیمت به روز انواع این محصول و قیمت پسته اکبری اعلا، قیمت یک کیلو پسته، قیمت پسته دهن بست، قیمت پسته شور، قیمت پسته آب خندان احمد آقایی، قیمت پسته اکبری درجه یک و قیمت هر کیلو پسته در ترکیه با کارشناسان فروش این مراکز ارتباط برقرار نمایید. متخصصان فعال در حوزه انواع پسته، با دارا بودن دانش کافی در زمینه انواع پسته آماده خدمت رسانی و ارائه مشاوره به خریداران و مصرف کنندگان عزیز می باشند. 

معتبرترین فروشندگان پسته در سراسر کشور

معتبرترین فروشندگان پسته در سراسر کشوراگر به دنبال معتبرترین فروشندگان پسته در سراسر کشور هستید علاوه بر مراجعه به فروشگاه های مورد اعتماد خود، می توانید به فروشندگان آنلاین معتبر نیز اعتماد نمایید. امروزه بسیاری از مراکز فروش محصولات غذایی به صورت آنلاین مشغول به فعالیت می باشند و خرید از این مراکز علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، امکان دسترسی به اطلاعات انواع محصول و خرید آسان آن را فراهم می آورد.

بسیاری از گروه های بازرگانی فعال در فضای مجازی و اینترنت دارای مجوزهای لازم در زمینه فروش انواع پسته هستند و از طریق این فروشگاه ها می توان خریدی آسان را انجام داد.  

جدید ترین تولیدی های پسته در ایران

جدید ترین تولیدی های پسته در ایرانتولیدی های پسته در شهرهای متعددی از کشور ما مشغول به فعالیت می باشند. کرمان، زرند، محولات، رفسنجان، کشکوییه، فردوس، رباط جز، کاشان، انار، شهر بابک، راور و نائین از عمده ترین تولیدکنندگان پسته در کشور هستند که انواع پسته مرغوب را تولید می نمایند.

با پیشرفت فناوری و دانش باغداری و کشاورزی در کشور ما و همچنین استفاده از فناوری های روز دنیا، امروزه شهرهای دیگری نیز در کشورمان اقدام به کاشت پسته نموده اند. شهرهایی مانند قم و مرکزی از شهرهایی هستند که طی سال های اخیر اقدام به کاشت و برداشت پسته فندقی نموده اند و صادرات محصولات این شهرها به کشورهای دیگر آغاز شده است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علیرضا صدیقی (شرکت داریس)
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131912009
شماره تلفن ثابت:03434289676
شماره فکس:03434333838
پست الکترونیکی: daryspistachio@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نرخ پسته خام فندقی دامغان اعلا

نرخ پسته خام فندقی اعلا در شهر دامغان با نرخ دیگر مناطق تولید کننده پسته …